A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Milaim Mezini

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4
BIOGRAFIA: Milaim Mezini is a popular singer and songwriter of Folk Traditional music. Në vitin 1994, Milaim Mezini & Mahmut Ferati publikojnë albumin "Rrojm Me Shpres". Më datë 18 Maj 2012, Milaim Mezini & Mahmut Ferati publikojnë videoklipin "Moj E Mira Qufurake". Më datë 27 Nëntor 2012, Milaim Mezini publikon videoklipin "Gëzuar 100 Vjetori" dhe është kujdesur vetë për muzikën dhe tekstin e këngës. Orkestrimi i këngës u punua nga Artan Mezini (Arti Rec). Videoklipi u prodhua nga kompania RGB Entertainment. Në vitin 2012...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Artan Mezini (Arti Rec)

(His son)

Njomza Mezini

(His daughter)

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

Gezuar 100 Vjetori (2012)

Rrojm Me Shpres (1994)


» Add A Song »

Do Ta Nisim Dasmën
Mor Pampur Tu Kputshin Telat
Agimi I Lirisë
Dëshmorit Raif Krivanjeva
Moj E Mira Qufurake
Dy Lulëkuqe Një Bojë Peme
Cucë Tetove
Bijtë E Maleve (Dëshmorëve Të Ferizajt)
Luan Guri (Lala)
Jam Avni Zharku

As Songwriter

Loading... Please wait
See More

Related Artists:

Shkodran Shala

Nikolin Perpali

Mentor Mushkolaj

Alfred Mersini

Zenel Doli

Nexhat Haliti

Esat Ruka

Sallah Shabani

Krenar Vehebiu

Nazmi Sejfullahu


Tags: Milaim Mezini

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019