Më mbaj mend (për 1 muaj)


Milaim Mezini - Haxhi Zeka

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Haxhi Zeka".
3. Video është e këngës "Haxhi Zeka", por nuk këndohet nga Milaim Mezini.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Milaim Mezini - Haxhi Zeka  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

17/12/1988

1988-12-16T23:36:02+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Haxhi Zeka" kënduar nga Milaim Mezini.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Milaim Mezini i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Ilir Shaqiri. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Eee, n'gryk te pejes n'ato shkrepa,
nder shqiptar o na u lidh besa.

Haxhi zeka nau qu ne kame,
po i bashkon o krenar shqipetare.

Dul haxhia mor po mban fjale,
me lidh besen per vatane.

Me bashkue si burrat moti,
si ne kohen e kastriotit.

Amanet na i ka lan o i pari,
si lshojm trojet pa na vlu gjaku.

Po kem vujt-o na kan robrue,
prej sulltanit na me u shkatrrue.

Eee, kshtu haxhia o paska thane,
boletini nau qu ne kame,
se kuvenit ju ka drejtue,
ma i vogel ne kam u que,
per ket tok, kem me vdek te tane,
eu kshtu na msoi o, o kosova nan-e.

Eee, le ta di o gjith bota mbare,
si luftojn, o burrat shqiptare,
fort u gzue qaj haxhi zeka,
nder shqiptar, o mor na u lidh besa,
nisen trimat o qeta-qeta,
shkon tuj pri, o qaj haxhi zeka,
haxhi zeka nje zog o shqiptare,
o per-e kosovo, o gjithmon ma i pari o hej.Më Shumë Këngë Nga Milaim Mezini:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet