A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Milaim Mezini - Jehon Kënga E Pavarsisë


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

24/07/2013

2013-07-24T23:30:11

Muzika & Orkestrimi:

Artan Mezini (Arti Rec)

Teksti:

Milaim Mezini


Ty Kosove heu djep kushtrimi
I larte ishte per ty çmimi
Gjokset tona neper shpata
U vizatuan me granata

Ne rruge te gjata barikadash
Ne ritme tjegra baladash
Zeri yt qysh prej dardanit
Del nga sinfonia e zjarrit

Ref...
Ne emer te bijve me tri shkronja
Sot e lire fluturon shqiponja
Ne emer te kombit e te rinise
Jehon kenga e pavaresise

Ne emer te kombit e te rinise
Jehon kenga e pavaresise

Gur i shpuem per liri
U perplasen shume stuhi
Plot nji shekull kemi prite
I lire flamuri me u valvit

Ty o bac ne zemer te kena
Per ty kendojne miljona zemra
Zeri i trimav del nga gryka
Me fat Kosove republika

Ref...
Ne emer te bijve me tri shkronja
Sot e lire fluturon shqiponja
Ne emer te kombit e te rinise
Jehon kenga e pavaresise

Ne emer te kombit e te rinise
Jehon kenga e pavaresise


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019