Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Official Video

Milaim Mezini & Feriz Elezi - Brezi I Çlirimit  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

10/08/2019

2019-08-10T12:57:06

Më Shumë Nga

Feriz Elezi

Muzika & Teksti:

Milaim Mezini

Orkestrimi:

Arti Rec
Brezi i çlirimit
Për kto troje ndarë ne copa
thell pat ra ne gjum evropa
sillen e peshtillen ne log te kuvendit
i patë zgju puashka e Ademit.
Ato pushkë ne Drenicë e ne Gllogjan
kanë dridhë shtetet në Ballkan
edhe ne Shalë e në Llap e pashtrik
oo si ne Koshare e ne Kaçanike.

Refren
Kur Kosoven e mbuloj tymi
ne Jezerc ja mbërrin Agimi
pushka e trimave dridhi shkaun
me Besnikun, Xhelen, Bardhin
amanetin e Ismail Rakes
e shkrep pushka e Hetem Hases
bashk me Shpaten ne ballë te armikut
heej s'shembet gryk e Kaçanikut

Gjashteqind vjet me hasmin ne derë
deri sa dolem në këtë pranverë
me tri shkronja ne ballë te Agimit
ky eshtë brezi i çlirimit.
Dëshmort janë amblemë Lavdie
Guri i shpum muran Lirie
sot dhe Sharri Shqip këndon
ooo Shqipja jonè lirshem fluturonee

Refren
Kur Kosoven e mbuloj tymi
ne Jezerc ja mbërrin Agimi
pushka e trimave dridhi shkaun
me Besnikun, Xhelen, Bardhin
amanetin e Ismail Rakes
e shkrep pushka e Hetem Hases
bashk me Shpaten ne ballë te armikut
heej s'shembet gryk e Kaçanikut


Ky tekst u dërgua nga Feriz Elezi
Më Shumë Këngë Nga Milaim Mezini:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet