Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Mili Sallauka

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12
 • Vendlindja:
 • Prizren 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 40 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Mili Sallauka është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Karrieren me muzik e filloi qysh ne femije. Këngëtari shquhet për një stil shumë të vecantë, jo vetëm në zhanrin muzikor, por edhe në performancë që bën, dhe ka provuar ti shkojnë shumë jo vetëm këngërt ritmike por edhe baladat duke pasur shumë sukses. Në Qershor 2004, Mili & Alma marrin pjesë në PoliFest 2004 me këngën "Eja Eja". Në Prill 2006, Mili merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "Ti". Në Qershor 2006, Mili merr pjesë në Polifest 20...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Snapchat

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Burim Mehmeti

Alban Shehu

Fatmir Hoxha

Bahri Kamerolli

Pleurat Lajçi

Gadaf Elmazi (Dafi)

Shqipri Kelmendi

Sajmir Misku

Elvis Pupa

Bajram Jakaj

Tags: Mili, Mili Sallauka


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet