{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Himare Shqipëri

Biografia

BIOGRAFIA: Milika Nerenxi është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Vendlindja e kengetares Milika Neenxi eshte Himare dhe eshte motra e bisnesmenit Nikollaq Neranxi. Në Dhjetor 1983, Eduart Jubani & Milika Nerenxi marrin pjesë në Festivali i 22-të në RTSH me këngën "Vëllezërit". Në Dhjetor 1984, Milika Nerenxi merr pjesë në Festivali i 23-të në RTSH me këngën "Ne Festen E Brigades"....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0