A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mimoza Ahmeti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  35
  • Vendlindja:
  • Krujë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 56 Vjeç
BIOGRAFIA: Mimoza Ahmeti është një këngëtare, shkrimtare dhe autore këngësh e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Mimoza Ahmeti nuk mund të ndahet asnjë çast nga poezia dhe muzika. Të dyja për të janë mjaft të rëndësishme. Muzika i ka dhënë shumë dhe ndiehet krenare që ka mundësi të krijojë, por edhe të dëgjojë muzikë të krijuar nga qenia e saj. Tregon se poezia është arti i vetëm në Shqipëri që ka ecur pozitivisht këto vitet e fundit. Mimoza Ahmeti sapo është kthyer nga dy festivale ndërkombëtare të poezisë, realizuar në Itali, pikërisht në qytetet Napoli d...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Fatmira Breçani

Violeta Zefi

Nertila Koka

Entela Ilirjani

Sevi

Denisa Onjea

Monika Salihu

Morena Reka

Irma Gurakuqi

Eda Zari


Tags: Mimoza Ahmeti, Moza Ahmeti

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019