Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mimoza Dhamo

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  110
BIOGRAFIA: Mimoza Dhamo është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Në Dhjetor 1986, Mimoza Dhamo merr pjesë në Festivali i 25-të në RTSH me këngën "Ti End Pranverë". Në Dhjetor 1987, Mimoza Dhamo & Nazmie Kasmi marrin pjesë në Festivali i 26-të në RTSH me këngën "I Duam Bukuritë". Në Dhjetor 1988, Gezim Cela & Mimoza Dhamo marrin pjesë në Festivali i 27-të në RTSH me këngën "Mes Dashurive". Në Dhjetor 1989, Bashkim Alibali & Mimoza Dhamo marrin pjesë në Festivali i 28-të në RTSH me këngën "Borë Me Hënë"...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Mimoza Dhamo

Komente 0