Mimoza Gjikola (Mimi)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16
  • Emri i Vërtetë:
  • Mimoza Gjikola
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 40 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Mimoza Gjikola (Mimi) është një këngëtare e njohur. Per momentin jeton ne New York, por gjate sezonit viziton edhe Shqiperinë. Ka marr pjese ne shume koncerte e festivale te organizuara per shqiptaret ne Amerike. Në vitin 2008, Mimoza Gjikola (Mimi) publikon albumin "Sofer Bujare". Më datë 13 Qershor 2009, Mimoza Gjikola (Mimi) publikon videoklipin "Potpuri". Në Mars 2014, Mimi merr pjesë në Kenga Ime 2014 me këngët "Kërce Moj çike"dhe "Mi Gëzofsh Këpucet Me Taka". Më datë 30 Gusht 201...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Odeta Katundi

Xhuli

Laureta Meci

Drita D'avanzo

Valbona Peraj

Leonida Marjakaj

Azra

Fitore Gjonbalaj

Elida Kryeziu

Valbona Zhuleku


Tags: Mimoza Gjikola, Mimi

Krijo Një Kartolinë