Mimoza Kryeziu
Mimoza Kryeziu
Mimoza Kryeziu
  • Ditëlindja:
  • 5 Tetor
  • Horoskopi:
  • ♎ Peshorja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Mimoza Kryeziu është këngëtare e njohur. Më datë 30 Prill 2015, Mimoza Kryeziu publikon videoklipin "Mos Qaj".

Më datë 19 Korrik 2017, Mimoza Kryeziu publikon videoklipin "Je Unik Ne Syte E Mi".

Më datë 30 Tetor 2017, Mimoza Kryeziu publikon videoklipin "Perhajr Nusja".

Në vitin 2017, Mimoza Kryeziu publikon albumin "Live 2017".

Më datë 26 Janar 2019, Mimoza Kryeziu publikon videoklipin "Te Besova".

Më datë 4 Korrik 2019, Mimoza Kryeziu publikon videoklipin "Kushtuar Mensur Zyberaj". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar nga Burim Krasniqi.

Më datë 18 Tetor 2019, Mimoza Kryeziu publikon videoklipin "O Bilbil".

Më datë 22 Shkurt 2020, Mimoza Kryeziu publikon videoklipin "Malli".

Më datë 13 Mars 2022, Ymer Bajrami & Mimoza Kryeziu publikojnë videoklipin "Një Familje". Muzika e këngës u punua nga Naim Qukiqi, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Naim Qukiqi. Videoklipi u prodhua nga kompania Time Pictures.

Më datë 15 Tetor 2022, Mimoza Kryeziu & Septima publikojnë videoklipin "Nusja Per Qef Tone". Muzika e këngës u punua nga Emin Aliu, ndërsa teksti u shkrua nga Sami Aliu.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 1