A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mimoza Mustafa

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  766
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 44
  • Zodiac sign:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Mimoza Mustafa is a popular singer of Pop music. Mimoza ka dy femije: Rozafen dhe Bojkenin. Mimoza hyri ne boten e muzikes ne vitet 1995-1996 dhe qe atehere editoi disa albume te cilat u pelqyen mjaft nga ana e publikut. Prej fillimit Mimoza ka patur nje qendrim te bukur ne skene dhe nje elegance qe rrembente zemrat e publikut. Ne fillim u prezantua si beqare, por me pas u martua me kengetarin e mirenjohur kosovar Shkumbin Kryeziun, i cili ne ate kohe ishte kengetar i popullarizuar dhe njekohes...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Shkumbin Kryeziu

(Her husband)

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Pa Koment (2006)

Sadist (2004)

Terri Me Kafshon (2002)


» Add A Song »

Krejt I Boj
Buka
Sadist
Ulu Ne Vendin Tim
Merrma Enderren
Trenat Pa Binare
Pa Koment
Papafingo
Me E Fort


Related Artists:

Diellza Kolgeci

Eliza Hoxha

Inis Gjoni

Rovena Dilo

Elda Shabani (Madonna Shqiptare)

Fikrije Lushaku

Lora Braha

Shqiponja Muhaxheri

Linda Morina

Emine Toska


Tags: Mimoza Mustafa, Mimoza Kryeziu

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019