A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Mimoza Nelaj - Me Harro


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

03/04/2013

2013-04-03T17:09:21


It's a long time that we try finding the lyrics to "Me Harro" sung by Mimoza Nelaj.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Mentor Kurtishi - Me Harro

Te lutem me haro
Meri gjitha edhe shko
Tradhtia me ka mbyt
Nga loti s'shohin syt x2

E kam dasht me gjith shpirt
E kam dasht me gjith zemer
Un e rrespektova shum
Sikur asnje tjeter femer

E kam ndi thell ne shpirt
E kam pas si dy syt
Un gjithcka e kam pas
Ajo mir e ka dit

I kam than shum te du
Me nje fjal te vertet
Se kam dit se kam prit
Se ajo me le vet

Nje tradhti befasi
Rastesisht e pash
U kalla si zjarri dhe
Asnje fjal sja thash

Un po pi kafe vetem
E ajo me nje tjeter
Ksaj i thon lamtumir
Oj dasnni e vjeter

Mbeti vetem enderr
Endra ime perseri
Gjaku mu ka ngri
Dhe si tjaa bej se di

Sa shpejt me rrah zemra
Sikur don me plas
Ajo ma sesht me mu
Dikur e kam pas

Tash me pa edhe ajo mu
Gjithcka esht e kot
Lamtumir....,
Ma nuk dua lot...

Te lutem me haro
Meri gjitha edhe shko
Tradhtia me ka mbyt
Nga loti s'shohin syt x2

Ty dikur te kam dasht
Edhe medeshte shum
A je ti ajo vajz,
Qe nuk bejshe gjum

Qe me thirshe n'telefon
E mesazhe hic pa ndal
Qe cdo dit un me ty
Patjeter me dal

A je ti ajo vajz
Qe me deshte teper
Fjala jote mbeti fjal
Dhe kur su ba veper

E fshi lotin pikon tjeter
Nga sy syt e mi
U tradhtova un nga ti
Nga e vetmja dashuri

Sa besim kam pas ne te ti
Besimi me mbyti
I tham shpirtit ban durim
Nuk gaboj per s'dyti

Ti s'ke zemer apo ndjenja
S'di se cka me t'than
Dashurin e par si munde
Mas shpine me lan

Me shikon me habi
Don me kerku falje
Gjithcka perfundoj per ty
S'te mbeti rrugdalje

Un de vuaj shum per ty
Se zemra te do
Ti vazhdoje rrugen tane
T'lutem me haro

Te lutem me haro
Meri gjitha edhe shko
Tradhtia me ka mbyt
Nga loti s'shohin syt x2

Habibe Ostreni (Bibe) - Me Harro

a thua une jam verbu erresir gjithkund per mu pse pak drit
per mua ska a thua dielli nuk
del me pse te dua gaboj sonte
gjithqka mallkoj un dhe ti ishte
gabim perfundoi dheky tregim
pse te dua gaboj me per ty nuk kam nevoj me beso jam pendu
gjdo gje ka perfundu me e fort
pa ty jam(pa ty jam)e jotja me
nuk jam(me nuk jam)me harro te lutem shko mos me kerko me
harroo pa ty do te jetoj(do te jetoj) ne mes nesh gjithqka
mbaroi sdua me per ty te qaj
per te gjitha ti ke faj mjaft me
ty te kam duru do te lind dielli dhe per muu pse te dua gaboj sonte gjithqka mallkoj un dhe ti
ishte gabim perfundoi dhe ky
tregim pse te dua gaboj me per
ty nuk kam nevoj me beso jam pendu gjdo gje ka perfundu me
e fort pa ty jam(pa ty jam)e jotja me nuk jam(me nuk jam)me harro te lutem shko mos me
kerko me harro pa ty do te jetoj(do te jetoj) ne mes nesh gjithqka mbaroi me e fort pa ty jam(pa ty jam)e ejotja me nuk jam(me nuk jam)me harro te lutem shko mos me kerko me
harroo pa ty do te jetoj(do te jetoj)ne mesnesh gjithqka mbaroiiiiiiiiii

Eroll Murati - Me Harro

Ti e Din sa MkE leNDuu
Ti e Din sa mKE MaSHTRuu
taNi Asnje Shpres sME mbANN
Shpirti Vdes e zemrA qAn .. 2-X

nDOSHTA FATi LUAn Me MUU NdOsHa TisH GaBIIMI IM QE kJO DASHUrII sHKOJ NE PAKTHim2-x

ref.. ME HAarrO Me HArrOO
ASnjEher moS E KerKo DashuRin dHe lumturin Qe kisHim nE..
ME HaRRO ME HARRo taNi tJetrIn dAshuRoo.. Se un ty moj ste besOj Asnjeher..
2-x

E Di qe kE LUjT mE MuU Kjo dHimbJe mE Kaa kalu nDoShTa Nuk jam fItimtar NE DasHurin qe djeG sI zjarr.
e di Qe kE lujtmE Mu kjo dHimjbJe Ka MEt kAluu
nDoShTa Nuk jaM FitimtAR ne dAsHurin qe djEg sI zjArr

nDOSHTA FATi LUAn Me MUU NdOsHa TisH GaBIIMI IM QE kJO DASHUrII sHKOJ NE PAKTHim2-x

Ref..ref.. ME HAarrO Me HArrOO
ASnjEher moS E KerKo DashuRin dHe lumturin Qe kisHim nE..
ME HaRRO ME HARRo taNi tJetrIn dAshuRoo.. Se un ty moj ste besOj Asnjeher..
2-x
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019