Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  41
BIOGRAFIA: Mimoza Paraveli është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe popullore e Shqipërisë së jugut. Në Nëntor 1999, Mimoza Paraveli & Mihallaq Andrea marrin pjesë në Kënga Magjike 1999 me këngën "Dy Netë". Në vitin 2001, Mimoza Paraveli publikon albumin "C' Faj Kam Valle". Në vitin 2004, Mimoza Paraveli publikon albumin "Lamtumire". Më datë 20 Shtator 2010, Mimoza Paraveli publikon videoklipin "O Engjell". Më datë 12 Qershor 2013, Mimoza Paraveli publikon videoklipin "Ja Korcare Ja Hic Fare". Në Mars 2014, Mimoza Paraveli merr pj...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Kanali

Youtube

Komente

Asnjë KomentLamtumire (2004)

★★★★★

C' Faj Kam Valle (2001)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Mimoza Paraveli

Komente 0