A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Gjethet E Shpirtit

E lart ne qiell si re e bardhe u ngjita une
Zotit ju fala dhe perendise ulur ne gjunje
Qe te shohe syte mbushur me drite si shkrepetim
Arom te marre e te mbaj ere o lule shqerre
Te puth ne balle te puth ne buze o si dikur si as"njehere
Zemren ne dore une ta dhuroj si haimali
Ta mbash ne gji pishtar i ndezur o per gjithnji
E te nxjerre mallin e shpirtit tim,qe pshereti
Ne tok te zbrese si pende e bardhe si gjethe lehte...
M.P

- poem written by Mimoza Paskali


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  6

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019