Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Dashurie

Gjethet E Shpirtit

E lart ne qiell si re e bardhe u ngjita une
Zotit ju fala dhe perendise ulur ne gjunje
Qe te shohe syte mbushur me drite si shkrepetim
Arom te marre e te mbaj ere o lule shqerre
Te puth ne balle te puth ne buze o si dikur si as"njehere
Zemren ne dore une ta dhuroj si haimali
Ta mbash ne gji pishtar i ndezur o per gjithnji
E te nxjerre mallin e shpirtit tim,qe pshereti
Ne tok te zbrese si pende e bardhe si gjethe lehte...
M.P

- poezi nga Mimoza Paskali


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  6

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet