A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Dua Ti Shohe Ata Sy

Nata me zerin tend me foli sot ne gjume
E zeri embel shpirtin fort e ledhatoje
Shume vite pas kujteses nata me shpuri
E hena deshmitare fytyren tende m"vizatoj.

Ata sy te ndritur ate nate u erresuan
Si qielli i nxire plote re ngarkuar
Mbi qerpiket e gjate lotet shi u derdhen
Ne gishtat e dridhur cigarja e pashuar.

Ata sy te bukur shume m"kane munguar
Sot do t"doja prane meje si at"nate ti ndjeje
Ti shohe ne u thane apo qajne akoma
Fshehur ne shpirt djegur mallit per mua....
M.P

- poem written by Mimoza Paskali


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019