A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Fenë e Krishterë

Ne Shpirt Te Ndjeje

Ne shtepin tende sot une jame
Dera e hapur eshte per te gjithe
Nje qiri ndeza aty mbi shandane
E kredhur ne heshtje tu luta n"shpirt.

Shoh thimjame ngadale tek ngjitet
Hapsires larte ne tempullin gjigand
Dritareve t"ngushta shoh t"shtrihen
Rrezet e tua si krahe te arte.

Dhe kur thimjama rrezet i afron
Lumtur kraheve t"tyre humbet
Ashtu mallengjyer nje cast i shohe
Pranin tende ne shpirt e ndjeje.....
M.P
16/03/24

- poem written by Mimoza Paskali


Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019