Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Fenë e Krishterë

Ne Shpirt Te Ndjeje

Ne shtepin tende sot une jame
Dera e hapur eshte per te gjithe
Nje qiri ndeza aty mbi shandane
E kredhur ne heshtje tu luta n"shpirt.

Shoh thimjame ngadale tek ngjitet
Hapsires larte ne tempullin gjigand
Dritareve t"ngushta shoh t"shtrihen
Rrezet e tua si krahe te arte.

Dhe kur thimjama rrezet i afron
Lumtur kraheve t"tyre humbet
Ashtu mallengjyer nje cast i shohe
Pranin tende ne shpirt e ndjeje.....
M.P
16/03/24

- poezi nga Mimoza Paskali


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  3

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet