Më mbaj mend (për 1 muaj)

Minatori - Këng Mllefi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

I lodhur jam me diktatur
edhe me ata si ne Berlin qe ndertojn mur
i lodhur jam me keshillat e te atit
edhe nga pushteti i proletariatit

i lodhur jam me trauma t'rinis
edhe me ata qe rrahin vrasin ,shajn dhe gojen e kan plot demokraci
i lodhur jam nga dashuria
nga tekat e saj dhe nga histeria

dhe sdi me mua qu be ne kete nat
diqka ne fyt po me ngulfat
me vije nje terr e me vije te shaj
dhe kenga ime me behet vaj

sa plumba prodhohen per krye banori
e sa e ka rrogen hero minatori
a keni degjuar per nje cudi qe ndodhi ne nje vend
si nje i vdekur shkoj ne parlament, bashke me te gjallet

dhe sdi me mua qu be ne kete nat
diqka ne fyt po me ngulfat
me vije nje terr e me vije te shaj
dhe kenga ime me behet vaj

mund tju flas per narkomani
per balet dhe pornografi
edhe ne daçi per politik
dhe mos mendoni se kam frik

kjo pune mua syrin as qe ma tremb
se ne zemrat tona frika ska vend
mund tju flas per shum deformime
ne jeten tuaj dhe ne jeten time

por jam i forte srrezohem dot
shum tentojne por e kan kot
djal nga kosova une jam heronjet e nentokes kumbar i kam


Ky tekst u dërgua nga DreniBajMinatori
Publikimi: 31/03/2012


Minatori - Këng Mllefi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Këng Mllefi".
3. Video është e këngës "Këng Mllefi", por nuk këndohet nga Minatori.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Minatori:


Komente 0