Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mira Konçi - Nuk Kerkoj Tjeter Njeri Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  5

kam kohe pa e pare,nuk di ku do jete,
at vjeshte te brishte dhe zerin e saj si kristal...
mes zerave te dimrit, mundohem ti flas

as vet nuk e di, pse lodhem ta gjej,
ende ndjej, ndonese ka shume akull mes nesh.
kjo vjeshte e heshtur, dimrin se fsheh.

se dielli ndricon prape dhe shiu pushon,
nuk di zemra e saj,nga dhimbja renkon,
gjithcka do ta falja qe hapat e saj,te trokisnin prape tek une(tek une)
ende syte e tu,kane ca lote te pathare
si fshin dot e dashur,ndonse jemi larg...
dhe kurre mos mendo,vetem,sje ne kte bote
sepse ti ke nje njeri...qe te do

as vete nuk e di,pse lodhem ta gjej
ende ndjej,ndonese ka shum akull mes nesh
kjo vjesht e heshtur,dimrin se fsheh...

se dielli ndricon prape dhe shiu pushon,
nuk di zemra e saj,nga dhimbja renkon,
dhe kurre mos mendo,vetem,sje ne kte bote
sepse ti ke nje njeri...qe te do

ne zemren time,dimri dhe vjeshta me thone per ty
jo mos kerko tjeter njeri...

se dielli ndricon prap dhe shiu pushon
nuk di zemra e saj,nga dhimbja renkon
dhe kurr mos mendo,vetem,sje ne kte bote
sepse ti ke nje njeri...qe te do


Ky tekst u dërgua nga  Annonim



Mira Konçi
Publikimi: 14/12/2013


Mira Konçi - Nuk Kerkoj Tjeter Njeri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nuk Kerkoj Tjeter Njeri".
3. Video është e këngës "Nuk Kerkoj Tjeter Njeri", por nuk këndohet nga Mira Konçi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mira Konçi:


Komente 0