Më mbaj mend (për 1 muaj)

Miranda Hashani - Nene Plaka Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Nena ime nene plaka
Ketij gurbeti i dalt flaka
Ne vendlindje si eshte moti
Jetoj larg jetoj larg jetoj larg
Kot se koti

Ne vendlindje si eshte moti
Jetoj larg jetoj larg jetoj larg
Kot se koti

Ref...
Si ne enderr shoh shtepine
E shoh nenen dhe shoqerine
A ka çel oj nan qershija
A ka pranvere tash tek shtepia
A ka çel oj nan behari
Ta ktheu shpinen djal ma i pari

A ka çel oj nan qershija
A ka pranvere tash tek shtepia
A ka çel oj nan behari
Ta ktheu shpinen djal ma i pari

Atje rruga esht plot balte
Por me e embel se çdo mjalte
Atje lash une femijerine
Ne gurbet ne gurbet ne gurbet
Gjeta veç merzine

Atje lash une femijerine
Ne gurbet ne gurbet ne gurbet
Gjeta veç merzine

Ref...
Si ne enderr shoh shtepine
E shoh nenen dhe shoqerine
A ka çel oj nan qershija
A ka pranvere tash tek shtepia
A ka çel oj nan behari
Ta ktheu shpinen djal ma i pari

A ka çel oj nan qershija
A ka pranvere tash tek shtepia
A ka çel oj nan behari
Ta ktheu shpinen djal ma i pari


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber


Nuk kemi video për këtë këngë.
Miranda Hashani - Nene Plaka
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nene Plaka".
3. Video është e këngës "Nene Plaka", por nuk këndohet nga Miranda Hashani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Miranda Hashani:


Komente 0