A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Miriam Cani

Meteor ➡ Meteor

 Shqip ➡  Anglisht
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Lol


Meteor

Ma rrembeve zemren vetem me nje fjale
Me nje fjale e theve ritmin ia ke ndalë

Ti je si dielli, te jep jete pastaj te djeg ngadale
Ti je si deti, te freskon por etjen nuk ta ndal

Sa embel ti me hidheron me buzet e tua
Ti shkon dhe vjen, sa te urrej dhe sa te dua
Si meteor, meteor, meteor bie
Si meteor, meteor, meteor fikem

E bardhe apo e zeze ti, engjell apo djall
Mendja te largon por zemra ka shume mall

Ti je si dielli, te jep jete pastaj te djeg ngadal
Ti je si deti, te freskon por etjen nuk ta ndal

Sa embel ti me hidheron me buzet e tua
Ti shkon dhe vjen, sa te urrej dhe sa te dua
Si meteor, meteor, meteor bie
Si meteor, meteor, meteor fikem

Me heshtje me denon
Dhe ditet duken nete kur si nje lamtumire me perqafon

Sa embel ti me hidheron me buzet e tua
Ti shkon dhe vjen, sa te urrej dhe sa te dua
Si meteor, meteor, meteor bie
Si meteor, meteor, meteor fikem


Meteor

You just swipe my heart with a word
With a word of the thief you stopped it

You are like the sun, giving life then burning slowly
You are like the sea, it refreshes you but the thirst does not stop it

How sweet you're hiding me with your lips
You go and come, how I hate you and how much I love you
As meteors, meteors, meteors fall
Like a meteor, a meteor, a meteor turned off

White or black you, angel or devil
Mind removes you, but the heart has much craving

You are like the sun, giving life then burning slowly
You are like the sea, it refreshes but the thirst does not stop it

How sweet you're hiding me with your lips
You go and come, how I hate you and how much I love you
As meteors, meteors, meteors fall
Like a meteor, a meteor, a meteor turned off

Quietly denies me
And the days look nete when like a farewell to the embrace

How sweet you're hiding me with your lips
You go and come, how I hate you and how much I love you
As meteors, meteors, meteors fall
Like a meteor, a meteor, a meteor turned off

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019