A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Miriam Cani - Meteor


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  50

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

20/11/2017

2017-11-20T16:30:01

Lyrics:

Alban Skënderaj
Ma rrembeve zemren vetem me nje fjale
Me nje fjale e theve ritmin ia ke ndalë

Ti je si dielli, te jep jete pastaj te djeg ngadale
Ti je si deti, te freskon por etjen nuk ta ndal

Sa embel ti me hidheron me buzet e tua
Ti shkon dhe vjen, sa te urrej dhe sa te dua
Si meteor, meteor, meteor bie
Si meteor, meteor, meteor fikem

E bardhe apo e zeze ti, engjell apo djall
Mendja te largon por zemra ka shume mall

Ti je si dielli, te jep jete pastaj te djeg ngadal
Ti je si deti, te freskon por etjen nuk ta ndal

Sa embel ti me hidheron me buzet e tua
Ti shkon dhe vjen, sa te urrej dhe sa te dua
Si meteor, meteor, meteor bie
Si meteor, meteor, meteor fikem

Me heshtje me denon
Dhe ditet duken nete kur si nje lamtumire me perqafon

Sa embel ti me hidheron me buzet e tua
Ti shkon dhe vjen, sa te urrej dhe sa te dua
Si meteor, meteor, meteor bie
Si meteor, meteor, meteor fikem

e-Cards (5)

2019-01-21 12:30:05
Me heshtje më dënon
Dhe ditët duken netë
Kur si një lamtumirë
më përqafon
2018-11-02 19:26:38
E bardhë apo e zezë ti?
Ëngjëll apo djall?
Mendja të largon
Por zemra ka shumë mall
2018-07-26 00:02:50
Si meteor, meteor, meteor bie
2018-07-17 19:59:18
Ti je si dielli,
te jep jete pastaj
te djeg ngadale
Ti je si deti,
te freskon por etjen nuk ta ndal
2018-06-07 19:13:39
Ma rrembeve zemren
vetem me nje fjale

Add an e-Card

STORY


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019