Më mbaj mend (për 1 muaj)

Miron Kotani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
 • Vendlindja:
 • Tirane 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 43 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Miron Kotani është një autor këngësh dhe instrumentist i njohur. Diplomohet per piano ne Liceun Artistik te Tiranes ne vitin 1996 e me pas vazhdon studimet per kompozicion ne Institutin e Larte te Arteve ne Klan e prof.Cesk Zadeja ( si nxenesi i tij i fundit) ku dhe I perfundon studimet per tu diplomuar ne vitin 2000 si kompozitor me prof.Kozma Lara. Eshte autor i shume kengeve per te rritur e femije, i disa Muzika te filmave dhe njihet si orkestrues i mijera kengeve Shqiptare ne tre dekadat e fundit me ken...

>> Lexo gjithë biografinë >>


I biri i

Vladimir Kotanit

Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment

  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

Tags: Miron Kotani

Komente 0