Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  9
 • Vendlindja:
 • Durrës 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 70 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Moikom Zeqo është një shkrimtar i njohur. Moikom Zeqo është diplomuar në vitin 1971 në Universitetin e Tiranës për filologji dhe letërsi. Më vonë është diplomuar për histori dhe arkeologji si dhe ka bërë studime pasuniversitare në Romë, në Athinë, dhe në Washington D.C.. Ka punuar si redaktor letrar në gazetën “Drita” dhe arkeolog dhe specialist i artit të lashtë pranë Akademisë së Shkencave. Është Doktor i Shkencave dhe mban Urdhërin e Lartë “Mjeshtër i Madh”. Është autori i 62 li...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Odise Gremo

Vullnet Mato

Ardi Omeri

Vladimir Myrtezai

Visar Zhiti

Viktor Canosinaj

Mihal Gjergji

Betim Muço

Miltiadh Davidhi

Ahmet Kolgjini

Tags: Moikom Zeqo


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet