Moli
Moli

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Emri i Vërtetë:
  • Xhemal Kodra:

Biografia

BIOGRAFIA: Moli është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, etno, popullore e Shqipërisë së mesme dhe popullore dasmash. Moli (Xhemal Kodra) është i njohur për interpretimet e tij të këngëve popullore popullore të Shqipërisë se mesme. Ai është veçanërisht i lidhur me zhanrin e muzikës së dasmave dhe ka lëshuar disa albume të dedikuara posaçërisht për këngët e dasmave. Në vitin 2009, Moli publikon albumin "Moli (Live)"....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 0