Më mbaj mend (për 1 muaj)


Monika Salihu - Romeo & Juliet  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

11/03/2013

2013-03-11T21:30:48+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Romeo & Juliet" kënduar nga Monika Salihu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Monika Salihu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Mozzik & Loredana. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

[Mozzik:]
Ey, Juliet, Juliet, ich bin Romeo
Du bist Gangster, doch süß, wie ein Oreo
Ey, Juliet, Juliet, unë jam Romeo
Miksu
Macloud, was für'n Beat!

[Loredana:]
Alles, was ich will, ist nur mit dir sein
Was die andern machen, intressiert kein'n
Alle abgef**kt, aber wir schein'n
Kann das nicht erklär'n hier in vier Zeil'n (haha)
Immer unterwegs, folg' dir bis nach Hongkong
Lass mich nicht allein, bitte Baby, komm schon
Fendi oder Louis kaufst du mir in London
Ram-pa-pa-pam, pa-pa-pam, pa-pam-pam (rrah)
Zähl' die Kohle, sitz' im Beamer
Pumpe Mozzik "Cocaina"
Unsre Lieblingsfarbe: Lila, ey yeah

[Mozzik & Loredana:]
Ey, Juliet, Juliet, ich bin Romeo
Du bist Gangster, doch süß wie ein Oreo
Ich bin Juliet, Juliet, du bist Romeo
Geschäfte von hier bis nach Tokio
Hey, Juliet (ja), Juliet (ja)
Ti e din që t'du mas shumti
Ey, Juliet (ja), ey, Juliet (ja)
Me ty kurrë nuk vjen fundi

[Mozzik:]
T'kom hashish, t'kom drogë, t'kom ven (ahh)
Me ty u nis gjithçka ni follow n'Instagram (hey)
T'shkrujta, t'shkrujta,hajde shihmi se lujta,
Erdha n'dhomë tone edhe bujta (brra)
Për ty e mys ni gjarpën, ta maroj jaknen
Me ty e ndaj ditën, me ty e ndaj natën
Me ty e ndaj kadën, bukën, pjatën'
Ti puthi gishtat kur ta shoh unazën
Uhh, là-là-là-là, lore, lore, lore
Nëse t'kam bo keq mu ni najher, I am so sorry
Lore, lore, lore
Ja, ich mach' es wieder gut
und ich kauf' dir eine Roli
Dashuria për ty është e madhe
Më e madhe se këto male e livadhe
Tingëllova pak hajgare
Për dashni hajde ja fusim nanji valle (brra)

[Mozzik & Loredana:]
Ey, Juliet, Juliet, ich bin Romeo
Du bist Gangster, doch süß wie ein Oreo
Ich bin Juliet, Juliet, du bist Romeo
Geschäfte von hier bis nach Tokio
Hey, Juliet (ja), Juliet (ja)
Ti e din që t'du mas shumti
Ey, Juliet (ja), ey, Juliet (ja)
Me ty kurrë nuk vjen fundi

[Mozzik:]
Me ty e preki diellin dhe hënën
me kry
Terrin e zbardh ti veç me sy
Një në një milion na dy
Me ty e preki diellin dhe hënën
me kry
Terrin e zbardh ti veç me sy
Një në një milion na dy

[Mozzik & Loredana:]
Ey, Juliet, Juliet, ich bin Romeo
Du bist Gangster, doch süß wie ein Oreo
Ich bin Juliet, Juliet, du bist Romeo
Geschäfte von hier bis nach Tokio
Hey, Juliet (ja), Juliet (ja)
Ti e din qe t'du mas shumti
Ey, Juliet (ja), ey, Juliet (ja)
Me ty kurrë nuk vjen fundiMë Shumë Këngë Nga Monika Salihu:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet