Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Morina - 2 (diss Geti & D.u.d.a)

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "2 (diss Geti & D.u.d.a)".
3. Video është e këngës "2 (diss Geti & D.u.d.a)", por nuk këndohet nga Morina.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Morina - 2 (diss Geti & D.u.d.a)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

02/04/2013

2013-04-02T11:58:09+00:00Shpesh une thom
Pse spe qet gishtin nkry
Nven se me ja thy vetit
Ti mu je tu ma thy.
I thu femnes “veshu shkurt”
Si rrospi me kon
Po don me ta nxon
Ok kom me ta nxon.
Po apet i thom qiju
Hajt shko te shpija
Se kari jem nuk u msu
Me qi rrospia
I qi veq do nana
Tplot inatqive
Edhe nfund ju thom
“ju qi robt e fmive”.
Pse budall po tutesh
Kur zanin po ma nin
A qaq tuten nbark
Kto rima pot a shtin.
Po na i presim qetu
Krejt ata qe vin
Prej pidhit t’nans
Po hajn mut per Prishtin.
Robt un ti qi
Veq ni za me ta ni,
Tqi tingullin e karit
Bashk me GG.
Hey o gatto gold
Hajde me m’provu
Ti flak, un qelik
A munesh me mdemtu?!
E di qe krejt juve
Ju ka hi tuta
Ku kari po mshefet
Nbiruc qai duda
Ta qi krejt farefisin
More mut
Sum han kari a ki djal taxhes
Apo je i smut
Krejtve un ju myti
Mashkuj e femra
GG e Baba
Une nftyr ju lo themrra.
Po vjedh instrumental
Per me bo ni kong
Une s’boj, s’boj
Veq kur boj, un boj fam.
E ruju po han mut
E p’ja nis ti me sha
Se per me mrre mu
Niher duhesh me mvra.
Qa kari don mi bo ti
Morines tpa prekshem
Hajt kallxom a mytet
Ni njeri i pavdekshem.
Po menon ni muj
Ni her qysh me sha
Une hiq pa menu
Ni vjet foli bre vlla.
Un s’luftoj per ven tpar
E as tdytin, as tretin
Nuk luftoj as per Rap
Po bajat jau bona Rap-in.
E ti thirre krejt Gjilanin
Mu perball me mu
Tkallxoj sa osht leht
Me ni boks me ju rrxu.
Ti menon qe shkon perpara
Me do rima tshkrume
Ama Rap-i nuk bohet
Me bita t’huazume.
Mu po mbojn shoqni
Veq kimiki edhe fleta
Nuk e kom veq ni jetë
Po i kom 100 jeta.
Nuk po thom jom it rent
Nuk po thom jom ma i shtiri
Veq po thom qe tkom rrxu
Edhe ta kom qi shpirtin.
E ti tash meno
Qa me shkrujt neper fleta
Hajt nisja e rrej
Qe ti ki bo vepra
Thuj qe 1000 veta
Me veti ki
Po edhe nese i ki
Une nanen kam mja qi.
S’um han kari per kerkon
Per tulifar kopili
Tash un pe veti-veten
Sa mun me bo pasivi
Edhe nese ti ke pas
Veq pak autoritet
Une ta hupa krejt
Veq me ni aktivitet.
Kto fjal qe pi thom
Si arkitekt i Rap-it
Po vijn drejt juve
Qe po boni fikje tgjepit.
Per me bo ni kong
E tani mja qit spotin
A jon kta ntok tbukes
Une shpesh e ves Zotin.
E foli me to
Edhe kshilla i kerkoj
Qysh me vazdhu perpara
E me kqyr qa po boj.
Mu s’um vyn krah sit y
Une dal e eci shlir
Se krah e kom Zotin
E mrun koxha mir.
A po don me dit
Kto fjal pse pi thom
Jo qe po kom qef
Po pi zemres tplast e kom.
Qe po tkallxoj pse
Ngom tash ti mir
Po mshtin mu bo i shtir
Qata qe bohen tshtir.
Ti po kerkon diqka
E se din qa po kerkon
Menon qe e din
Po une e di qe ti s’menon.
Une shkruj poezi
I boj bashk e i qes nbit
Zonin mos ta ni
Se shum jeni halit.
Deri sa tshkoj nboten tjeter
Un qishtu kom me kon
Kari nuk em han
Kshtu qe mytuni teton.


Ky tekst u dërgua nga  rina
Më Shumë Këngë Nga Morina:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet