Më mbaj mend (për 1 muaj)

Morina - Matura Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


X2Ref.
krejt maturanta krejt jena
sonte me duket qe i erdh
fundii ksaj bote edhe sonte
na bashk krejt po rrina se
ndoshta neser me juve nuk shihna

Sonte bohum gati
Per ni nat tshtir,
Sonte erdh momenti
Me thon lamtumir.
Sonte bohum bashk
Edhe festojna,
Sonte derdhet loti
Smund ti perballojna.
Sonte nashta
Per her tfundit jom tu tpa
Veq ni Zot e din
A shihum ma.
Sonte erdh matura,
3 vjet shpejt u kryn
Ti anej, une knej
Nuk dihet ka ja msyjm.
Gjith pa uniform
Kurr nuk hishim ka dera
Nuk harrohen ato dit
Kur i kapercejshim telat
E sa per probleme
Sa tdush kemi pas
Ishalla na bojn hallall profat
Se shum i kemi plas.
Nuk harrohen ato dit
3 vjet ma tmirat njet,
A thu kjo ndarje,
Pernime osht e vertet?!
Syve spi besoj
Po qashtu ka me met,
Vjen apet shtatori
E nshkoll nuk shkojm apet.

X2Ref.
……

Shoqni tmir ju kom
Edhe kom mju pas,
Ju kom dhan dashni
Gjithmon pa mas.
Kurr mos harro
E veq ni sen dije,
Jeta osht deti
E na jena anije,
Pa kapiten
E ska kush na drejton
Vala tqon anej
Veq kah deti tdon.
Po na bashkohum apet
Sna len gjaku mu nda,
Sikur nshkoll tmesme
Njo per krejt-e krejt per njo
Zemra po dridhet
Kur lot nsy po ti shoh
2006-2009
Shpejt shkoj kjo koh.
Nperballje me profat
Gjithmon kena Fitu
Kush nuk na nguci
Si n’Xhenet kena jetu.
Hey Eqrem Qabej
Kujtime t’mira kom
Te ti takova njonen
E me to hala jom.

Faleminderit jet
Qe na jepe ket mundsi
Mu kon edhe na tri
Qysh osht qdo i ri.

Pshtetu nkrah t’mi
Edhe kaj se e di qe po merzitesh
se dhe un jom sikur ti njojt
nuk po quditna kur po
te shoh lot ne sy

X2Ref...


Ky tekst u dërgua nga  rina


Nuk kemi video për këtë këngë.


Morina
Publikimi: 02/04/2013


Morina - Matura
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Matura".
3. Video është e këngës "Matura", por nuk këndohet nga Morina.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Morina:


Komente 0