Më mbaj mend (për 1 muaj)

Motrat Fejza

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
BIOGRAFIA: Motrat Fejza është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore folklorike. Familja e njohur e Mushtishtit, Fejza, është familje artistësh, bile të muzikës së mirëfilltë shqipe. Pjesëtare e kësaj familje është edhe motra e Shkurtes, e njohura Naxhije Fejza, e cila ka vite që me zërin dhe repertorin e saj të gjerë ka fituar fansa të shumtë gjithandej. Po ashtu, aq të mirëpritura ishin edhe këngët, të cilat ishin në bashkëpunim me Shkurten, këngë të cilat duken se dalin me një zë. Në vitin 1996, Motrat Fejza publikojnë ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentHajde Lule Kosovare (2004)

★★★★★

Sot O Kurrë (1996)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Shka Bajram Curri

Vellezrit Tahiri

Vëllezerit Dervishi

Grupi ARB

7me7

Grupi Mjellma

Madd Dogs

Infinit Records

Tempulli G

E'7

Tags: Motrat Fejza, Shkurte Fejza, Didi Fejza


Komente mbi këtë artist