A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Motrat Mustafa

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  494
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Motrat Mustafa is a very famous singers duo of Modern Traditional, Folk Traditional, Traditional Wedding & Folk Ballads music. Motrat Mustafa (Safete (lindur më 1971) e Sahide Mustafa (e lindur më 1974), janë këngëtare nga Kosova. Rrjedhin nga nje fshat shume me vlera per muziken mbare popullore siç ishte Mushtishti, nje fshat i Therandes. Ishin 8 motra dhe qe te gjitha kendonin, dy te parat kane kenduar shume vite me pare, ndersa 6 kendojne shume shpesh tani bashke. Këndojën që nga fëmijëria dhe shquhen në publik për herë të parë në Radio Zagreb në vitin 1981 me kolabor...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Twitter

Account

Facebook

Profile

Youtube

Channel

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Jeta Plot Dashni (2018)

Burime Folklorike (2017)

Zemres Nuk I Dihet (2017)

Dashnia I Then Ligjet (2016)

Hajde Për Hajr Dasma (2015)

Meli Meli (2015)

Unë E Ti Një Zemër (2014)

Ti Më Thirr Në Valle (2014)

Besova E Gabova (2013)

Krushqit Po Na Vijne (2013)


» Add A Song »

Qika E Nanës
Dasma 2019
Bija E Kusherina
Muaji I Mëshirës
Shpirtit Tim
Faleminderit Diaspor
Zemren Ma Ke Thy (Zeri Yt I Mjer)
Me Fajsojn Qe S'pata Femije
Me Fal Bija Ime
N'dashuri Nuk Besoj Me


Translations (1)


Related Artists:


Tags: Motrat Mustafa, Motra Mustafa, Motrat, Motrat Mostafa, Safete Mustafa, Sahide Mustafa

Motrat Mustafa in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019