Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Motrat Mustafa - Larg Në Mërgim  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1996

1996-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Kuvendojne Dy Motra"
Larg,atje larg o ne mergim
dallendyshe nisu fluturim
shko mergimtarin e takon
falja kengen plagen ja sheron

kengen ton me qifteli
mergimatrit falja ti
mos t'harroj kto troje tona
ku jan plisat dhe shqiponjat

REF:
kengen tone me qifteli
le te c'mallet ne vetmi
shpirti lodhur mso ti thehet
e pret vasha gjer sa t'kthehet

larg,djali vashen e kujton
per vendlindje zemra i loton
shko dallendyshe fluturo
por si vasha djalin perqafo

REF:
kengen ton me qifteli
mergimatrit falja ti
mos t'harroj kto troje tona
ku jan plisat dhe shqiponjat

kengen tone me qifteli
le te c'mallet ne vetmi
shpirti lodhur mso ti thehet
e pret vasha gjer sa t'kthehet (2x)

albumi:kuvendojn dy motra


Ky tekst u dërgua nga  Beni
Më Shumë Këngë Nga Motrat Mustafa:

Më Shumë...