Më mbaj mend (për 1 muaj)

Motrat Mustafa - Se Na Bajna Dasem Shqiptare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

hajde hajde hypni n´kerre
me marr nusen lule pranvere
ni flamur me vu n´dritare
se na bajm dasem shqiptare (2x)

REF
hajde nuse arthsh si vera
krah e me krah tu ka qel drea
hajde nuse arthsh e zoja
me t´livdu s´na lodhet goja (2x)

na po knojna bojna lum
po thot miku krushqi shum
jena shum a se ke dit
se lem nusen me u merzit (2x)

REF
hajde nuse arthsh si vera
krah e me krah tu ka qel drea
hajde nuse arthsh e zoja
me t´livdu s´na lodhet goja (2x)

ku esht dhandri le t´del jasht
ja bim nusen ce ka dasht
po kris pushka si rrufeja
thujni nanes po i vjen reja (2x)

REF
hajde nuse arthsh si vera
krah e me krah tu ka qel drea
hajde nuse arthsh e zoja
me t´livdu s´na lodhet goja (2x)


Ky tekst u dërgua nga  Beni

Motrat Mustafa - Se Na Bajna Dasem Shqiptare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Se Na Bajna Dasem Shqiptare".
3. Video është e këngës "Se Na Bajna Dasem Shqiptare", por nuk këndohet nga Motrat Mustafa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Motrat Mustafa:


Komente 0