Më mbaj mend (për 1 muaj)


Motrat Mustafa - Qaje Bijo Nanen

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qaje Bijo Nanen".
3. Video është e këngës "Qaje Bijo Nanen", por nuk këndohet nga Motrat Mustafa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Motrat Mustafa - Qaje Bijo Nanen  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Këngë e albumit:

"Aventura T'kota"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2010

2010-11-30T23:00:00+00:00Ani cka det baje
bijo nona jote
ani kur te sheh o
qe nuk je me shoqe
kur t'mi shohish nane
ti shoqet e mija
kur te kujtohem un
do te m'bys merzia.

O 20 vjet te nona bij e rrite shtatin
per me shku n'der te huj
e me hek duvakun
sot o nat e fudnit
qikat ta vun konen
qaje bijo nonen.
qaje bijo baben

REf
Durtë m'pshtetun te dera
syt m'bushur me vaj
o nuk po i çilet goja moj
mej thon udhe e mbar

Durtë m'pshtetun te dera
syt m'bushur me vaj
o nuk po i çilet goja moj
mej thon udhe e mbar

II
O shpejt kaloj nata
erdh lumi saba
qohu sy zeza nanês
qohu me bismillah
se na u mush oborri
me kerre e muzika
na u m'bush me nuse
na u m'bush me qika.

REF
Kan ardh tane me te marr
o moj drita e hones
banja hallall babes o
banja hallal nanes

Kan ardh tane me te marr
o moj drita e hones
banja hallall babes o
banja hallal nanes


Ky tekst u dërgua nga  Beni
Më Shumë Këngë Nga Motrat Mustafa:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet