Më mbaj mend (për 1 muaj)

Motrat Mustafa - Ndegjohen Lodrat Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


djali i babit
o djal hasret
ti u rrite
per synet
teshat e synetis
mi bajsh me shendet
kemi prit o bir
ket dit shum vjet

REF
ndegjohen lodrat
ne kater ane
per ty djal
na kena me kalle
dajallaret paskan mrri
me na ba per hajr
o ket syneti

II
sa bukur mami
o na esht vesh
sot dhe zemra
po i kesh
lum po bajka
per djal te vet
se urrit djali
o per synet

REF
lujkan tezet
o pa pushu
o per nipin
sa shum kokan gzu
o bashk me hallat
dore per dore
marshallah po bajn
o per nipin tone

III
Prej tetove
o kush ka ardhe
dajallaret
vallen e kan marre
vallzojen tezet
oh pa u ndal
bajn synet
oh nipin per mall

REF
ndegjohen lodrat
ne kater ane
per ty djal
na kena me kalle
dajallaret paskan mrri
me na ba per hajr
o ket syneti


Ky tekst u dërgua nga  Beni

Motrat Mustafa - Ndegjohen Lodrat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ndegjohen Lodrat".
3. Video është e këngës "Ndegjohen Lodrat", por nuk këndohet nga Motrat Mustafa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Motrat Mustafa:


Komente 0