TEKSTESHQIP

Motrat Mustafa
Me Fal Bija Ime
Lyrics

Me fal bija ime ndoshta une gabova
dhimbjen ne zemren tende me koh se kuptova
Edi se jam fajtore e them para Zotit
me fal bij qe se kuptova dashurin e sodit.

Ska rendsi nana ime kush me kend ka gabuar
me rendsi eshte qe ai sonte me nje tjeter eshte martuar,
do te vuaj pergjithmon loti nuk do t'me pushon
ne vend timin ajo sonte at e perqafon.

Ti po vuan une po qaj dhimbjen me ty do ta ndaj
e mekatin dhe ket faj me lot une do ti laj,

Nuk du vaj sonte nga ti me mjaftojn lotet e mi
me fal nene per merzin por une sjam nusja e tij !

Tash e kam kuptuar sa paskam gabuar
dashurin me at djal qe ta kam ndaluar
e di se jam fajtore e them para Zotit
me fal bij qe se kuptova dashurin e sodit.

Ska rendsi nana ime kush me kend ka gabuar
me rendsi eshte qe ai sonte me nje tjeter eshte martuar
Do te vuaj pergjithmon loti nuk do tme pushon
ne vend timin ajo sonte at e perqafon.

Ti po vuan une po qaj,dhimbjen me ty do ta ndaj
e mekatin ne ket faj me lot une do ti laj.

Nuk du vaj sonte nga ti me mjaftojn lotet e mi
me fal nene per merzin por une sjam nusja e tij !

DËRGOI:
INFO
Kompozitori i këngës dhe autor i tekstit rezulton të jetë Agim Gashi.