Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  1698
  • Emri i Vërtetë:
  • Gramoz Aliu
  • Vendlindja:
  • Ferizaj 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 24 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Mozzik është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Është shumë i ri në moshë, mirëpo Gramoz Aliu apo siç njihet për publikun ‘Mozzik’, është njëri ndër kengetaret shqiptar më energjik ne rrymen e muzikes bashkekohore. Ai dallon ne stilin e tij unik dhe tekstet e veçanta që ai i bën. Ai është nga Ferizaj dhe është vëllai i Getoar Aliu - Getinjo. Zhanri modern i fle në shpirt dhe Mozzik thotë se asnjëherë nuk do ta ndërrojë këtë stil të kënduarit. Ka kenduar disa kenge qe shume shpejt jane shenderr...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

20 🔥🔥

Vëllai i

Getinjos

Ish-Anëtar i labelit

On Records

Ish-I dashuri i

Loredanës

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtareThe Best Of (2017)


Këngët:

» Dërgo Një Këngë »

Dhelpën Dinake
Xhelozia
Romeo & Juliet
Premtimet
Pa Pa
Nana
Madam
Me Hile
Edhe Njo
Dhezu

Autor i këngëve:

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Përkthime (16)


Artistë Të Ngjashëm:

Lyric Master

Capital T

Getinjo

Endrit Elshani (Endri)

Ardian Bujupi

Naim Krasniqi

Ramadan Krasniqi (Dani)

Mahmut Ferati

Blero

Avni Mula


Tags: Mozzik, Gramoz Aliu

Mozzik në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë