Mozzik
Mozzik
Mozzik
 • Emri i vërtetë:
 • Gramoz Aliu
 • Vendlindja:
 • Ferizaj
 • Jeton në
 • Kosovë
 • Mosha:
 • 28 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 29 Shtator 1995
 • Horoskopi:
 • ♎ Peshorja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Mozzik është këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur. Është shumë i ri në moshë, mirëpo Gramoz Aliu apo siç njihet për publikun ‘Mozzik’, është njëri ndër kengetaret shqiptar më energjik ne rrymen e muzikes bashkekohore. Ai dallon ne stilin e tij unik dhe tekstet e veçanta që ai i bën. Ai është nga Ferizaj dhe është vëllai i Getoar Aliu - Getinjo. Zhanri modern i fle në shpirt dhe Mozzik thotë se asnjëherë nuk do ta ndërrojë këtë stil të kënduarit. Ka kenduar disa kenge qe shume shpejt jane shenderruar ne hite dhe kane marre milona klikime. Bashkepunimet me Kiden dhe Xhensilen rezultuan mjaft te pelqyera. Mozzik ka patur shumë oferta për t’iu bashkuar etiketave të ndryshem në Kosovë, por i ka refuzuar ofertat duke i qendruar besnik labelit On Records deri ne Janar 2018. Pas mosmarrveshjeve te shumta, vjen momenti i ndarjes ne menyren me te keqe. Hitet e Mozzik dhe Getinjo fshihen nga kanali Youtube i Zzap & Chris. Te dyja palet kane hedhur ne gjyq njera tjetren. Ne njeren ane kemi Mozzik dhe Getinjo ndersa ne anen tjeter kemi Zzap & Chris, OnRecords dhe menaxherin Elshani. Antaret e tjere te OnRecords qe dikur konsideroheshin vellezer, kane vendosur te vazhdojne me OnRecords. Kida dhe Endri postuan qe diten e pare te sherrit se jane pjese e OnRecords dhe po pergatisin hite te reja. Mozzik postoi nje mesah te gjate ku i shpjegonte fansave se çfare ndodhi. Por le te rendisim sukseset e Mozzik:

Më datë 28 Nëntor 2012, Mozzik publikon videoklipin "Oksigjen (remix)".

Më datë 14 Shkurt 2014, Mozzik publikon videoklipin "Kuku". Muzika e këngës u punua nga Shkumbin Nebihu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Shkumbin Nebihu. Videoklipi u prodhua nga Gm Creative.

Më datë 1 Prill 2014, Mozzik publikon videoklipin "Ik". Muzika e këngës u punua nga Soho, teksti u shkrua nga vetë Mozzik.

Më datë 27 Prill 2014, Mozzik publikon videoklipin "T'kan Rrejt".

Më datë 6 Dhjetor 2014, Mozzik publikon videoklipin "Edhe Njo", në bashkëpunim me Enca.

Më datë 14 Mars 2015, Mozzik publikon videoklipin "Koke Shum". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga vetë Mozzik. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 3 Korrik 2015, Mozzik publikon videoklipin "Premtimet", në bashkëpunim me Kida. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga vetë Mozzik, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga XL Films. Me këtë këngë, Mozzik u paraqit në këto festivale: Top Music Awards 2016 (2016), Zhurma Show 2015 (2015).

Më datë 22 Shtator 2015, Xhensila publikon videoklipin "Ama Doren", në bashkëpunim me Mozzik. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Mozzik, ndërsa për orkestrimin u kujdes Darko Dimitrov. Videoklipi u prodhua nga Pro Video.

Më datë 11 Dhjetor 2015, Mozzik publikon videoklipin "Dhezu".

Më datë 4 Maj 2016, Getinjo publikojnë videoklipin "Tony Montana", në bashkëpunim me Mozzik. Me këtë këngë, Getinjo marrin pjesë në Zhurma Show 2016 në vitin 2016.

Më datë 6 Korrik 2016, Mozzik publikon videoklipin "M'ra Pika", në bashkëpunim me Enis Bytyqi.

Më datë 30 Korrik 2016, Mozzik publikon videoklipin "Cocaina", e cila u be hit internacional. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga vetë Mozzik, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss.

Më datë 5 Nëntor 2016, Mozzik publikon videoklipin "Kom Dasht", në bashkëpunim me Arta Memedi.

Më datë 10 Janar 2017, Mozzik publikon videoklipin "Golden Eagle".

Më datë 20 Janar 2017, Mozzik publikon videoklipin "Me Hile". Me këtë këngë, Mozzik merr pjesë në Zhurma Show 2017 në vitin 2017.

Më datë 20 Maj 2017, Mozzik publikon videoklipin "Kuks".

Më datë 2 Gusht 2017, Mozzik publikon videoklipin "Xhelozia".

Në vitin 2017, Mozzik publikon albumin "The Best Of".

Më datë 14 Shkurt 2018, Veysel & Mozzik publikojnë videoklipin "Ti Amo".

Më datë 9 Prill 2018, Mozzik publikon videoklipin "Madam". Teksti u shkrua nga vetë Mozzik. Nje prej kengeve me te bukura qe mund ti dedikohet nje femre eshte kjo kenge e realizuar nga Mozzik, i cili shpreh dashurine e tij per femren qe ai mban ne krahe, Loredanen.

Më datë 18 Korrik 2018, Mozzik publikon videoklipin "Pa Pa".

Më datë 14 Shtator 2018, Loredana publikon videoklipin "Bonnie & Clyde", në bashkëpunim me Mozzik.

Më datë 19 Tetor 2018, Mozzik & Getinjo publikojnë videoklipin "Para Siempre".

Më datë 29 Nëntor 2018, Mozzik publikon videoklipin "Ghetto".

Më datë 15 Dhjetor 2018, Mozzik publikon videoklipin "Nana" dhe është kujdesur vetë për tekstin e këngës.

Mozzik & Loredana u benë prindër të një vajze të cilën e quajtën Hana.

Më datë 31 Janar 2019, Mozzik & Loredana publikojnë videoklipin "Romeo & Juliet". Videoklipi u prodhua nga kompania Entermedia.

Në Prill 2019, këngët e Mozzik & Getinjo kthehen në kanalin zyrtarë të OnRecords në YouTube.

Në Maj 2019, Mozzik & Loredana marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 2019 me këngën "Romeo & Juliet".

Më datë 31 Maj 2019, Dardan & Mozzik publikojnë videoklipin "A Milly".

Reperi ferizajas, Mozzik, para disa muajve paralajmëroi albumin e tij të ri. Ky album përmban mbi 15 këngë, në mesin e të cilave janë edhe disa bashkëpunime me emra të njohur të muzikës. Meqë disa nga këngët e reja kanë rrjedhur në internet, reperi ka vendosur që t’i publikojë tri prej tyre. “Pinocchio”, “Glock” dhe “Stari i Mahallës”, janë projektet që Mozzik ka prezantuar për fansat e tij. “Këto ditë ju lajmëroj saktë se në cilën datë dhe orë publikohen këto këngë”, ka shkruar ai në një njoftim në Instagram. Pjesë e këtij albumi do jetë edhe një këngë për vajzën e tij, Hanën, e cila erdhi në jetë në dhjetor 2018.

Më datë 1 Gusht 2019, Loredana publikon videoklipin "Eiskalt", në bashkëpunim me Mozzik.

Mozzik ka njoftuar se do publikojë së shpejti videoklipin "Pinokio", në bashkëpunim me reperin gjerman me origjinë nga Mozambiku, Luciano. Edhe kjo këngë është realizimi i producentit Macloud, ndërsa Gramoz Aliu e ka publikuar një vide nga studioja ku po përgatitet kënga. Në xhirimin e postuar në Instagram, reperi nga Ferizaj shfaqet duke interpretuar një fragment të këngës së re.

Më datë 8 Nëntor 2019, pas ndarjes nga Loredana,, Mozzik publikon videoklipin "Dhelpën Dinake". Teksti i këngës u shkrua nga Mozzik. Videoklipi u prodhua nga Entermedia, ndërsa produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 12 Dhjetor 2019, Mozzik publikon videoklipin "Zemra Ime". Muzika e këngës u punua nga RZON, ndërsa teksti u shkrua nga Mozzik. Videoklipi u prodhua nga Entermedia, ndërsa produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 22 Janar 2020, Tayna & Mozzik publikojnë videoklipin "Edhe Ti". Muzika e këngës u punua nga Cricket, ndërsa teksti u shkrua nga Tayna & Mozzik. Produksioni audio u realizua nga Cricket.

Më datë 14 Shkurt 2020, Mozzik publikon videoklipin "Auf Wiedersehen". Muzika e këngës u punua nga RZON, ndërsa teksti u shkrua nga Mozzik. Videoklipi u prodhua nga Sekuencë, ndërsa produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 7 Maj 2020, Mozzik publikon videoklipin "Lassmal". Muzika e këngës u punua nga RZON, ndërsa teksti u shkrua nga Mozzik. Produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 25 Qershor 2020, Mozzik publikon videoklipin "Madonna". Muzika e këngës u punua nga RZON, ndërsa teksti u shkrua nga Mozzik. Videoklipi u prodhua nga Entermedia, ndërsa produksioni audio u realizua nga RZON.
Më datë 31 Korrik 2020, Mozzik publikon albumin "Mozzart".

Më datë 2 Korrik 2020, Kida & Mozzik publikojnë videoklipin "PP". Videoklipi u prodhua nga Imagine Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Mixey.

Më datë 16 Korrik 2020, Mozzik publikon videoklipin "Baby". Teksti i këngës u shkrua nga Mozzik. Videoklipi u prodhua nga Sekuencë, ndërsa produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 5 Dhjetor 2020, Mozzik & Getinjo publikojnë videoklipin "El Chapo". Muzika e këngës u punua nga RZON, ndërsa teksti u shkrua nga Mozzik & Getinjo. Videoklipi u prodhua nga Entermedia, ndërsa produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 1 Janar 2021, Mozzik publikon videoklipin "N'Tiranë". Teksti i këngës u shkrua nga Mozzik. Produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 28 Maj 2021, Mozzik & Loredana publikojnë videoklipin "Rosenkrieg".

Më datë 25 Qershor 2021, Loredana & Mozzik publikojnë videoklipin "Oh Digga".

Më datë 9 Korrik 2021, Mozzik publikon videoklipin "Dashni Me Photoshop". Teksti i këngës u shkrua nga Mozzik. Videoklipi u prodhua nga Sekuencë, ndërsa produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 23 Korrik 2021, Loredana & Mozzik publikojnë videoklipin "Nese Don".

Më datë 26 Gusht 2021, Loredana & Mozzik publikojnë videoklipin "Mit Mir".

Më datë 23 Shtator 2021, Loredana & Mozzik publikojnë videoklipin "Immer Wenn Es Regnet".

Në vitin 2021, Loredana & Mozzik publikojnë albumin "No Rich Parents".

Më datë 14 Tetor 2021, Dardan, Nimo & Mozzik publikojnë videoklipin "Per Ty".

Më datë 22 Tetor 2021, Mozzik publikon videoklipin "Bonjour Madam", në bashkëpunim me Noizy. Teksti i këngës u shkrua nga Mozzik & Noizy. Videoklipi u prodhua nga kompania Sekuencë.

Më datë 25 Nëntor 2021, Mozzik publikon videoklipin "Shko". Teksti i këngës u shkrua nga Mozzik.

Më datë 27 Janar 2022, Mozzik & Elvana publikojnë videoklipin "Ska". Teksti i këngës u shkrua nga Mozzik.

Në vitin 2022, Mozzik publikon albumin "Lamboziki".

Mozzik ka njoftuar se më datë 14 Shkurt 2022, do publikojë videoklipin "Patrolla".

Më datë 14 Shkurt 2022, Mozzik publikon videoklipin "Patrolla & Kriminela".

Më datë 20 Maj 2022, Mozzik & Getinjo publikojnë videoklipin "Toto Rina". Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Mozzik & Getinjo. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 17 Qershor 2022, Butrint Imeri, Tayna & Mozzik publikojnë videoklipin "Pare". Videoklipi u prodhua nga Sekuencë, ndërsa produksioni audio u realizua nga Çelik Lipa.

Më datë 14 Korrik 2022, Mozzik publikon videoklipin "Bespreme". Tekstin e këngës e shkroi vetë Mozzik, ndërsa orkestrimin u përgatit në bashkëpunim nga RZON & PllumB. Produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 22 Shtator 2022, Mozzik publikon videoklipin "Të Dua". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Mozzik. Produksioni audio u realizua nga Elgit Doda.

Më datë 27 Tetor 2022, Mozzik publikon videoklipin "Marylin Monroe". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Mozzik. Produksioni audio u realizua nga Mixey.

Më datë 23 Dhjetor 2022, Mozzik publikon videoklipin "Daddy / I Don't". Videoklipi u prodhua nga kompania Entermedia.

Më datë 2 Mars 2023, Mozzik publikon videoklipin "Fatkeqësi". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Mozzik. Videoklipi u prodhua nga Sekuencë, ndërsa produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 5 Maj 2023, Mozzik & Geasy publikojnë videoklipin "Shtrejt". Kënga është kompozuar nga Big Deal Records, ndërsa tekstin e kanë shkruar së bashku Mozzik & Getoar Selimi. Videoklipi u prodhua nga Sekuencë, ndërsa produksioni audio u realizua nga Big Deal Records.

Më datë 24 Maj 2023, Ledri Vula publikon videoklipin "Boom Boom", në bashkëpunim me Mozzik. Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Ledri Vula & Mozzik. Videoklipi u prodhua nga Supercut, ndërsa produksioni audio u realizua nga RZON, Fisnik Fera (Fissy) & PllumB.

Më datë 13 Korrik 2023, Mozzik & Kida publikojnë videoklipin "Forever Together". Muzika e këngës u punua nga Deard Sylejmani, ndërsa teksti u shkrua nga vetë Mozzik. Videoklipi u prodhua nga Sekuencë, ndërsa produksioni audio u realizua nga Deard Sylejmani.

Më datë 20 Korrik 2023, Mozzik publikon videoklipin "Escozikki". Muzika e këngës u punua nga RZON, ndërsa teksti u shkrua nga vetë Mozzik. Produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 12 Tetor 2023, Dafina Zeqiri & Mozzik publikojnë videoklipin "Drama Pahiri". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Mozzik & Dafina Zeqiri kanë realizuar bashkë muzikën, ndërsa për tekstin e kësaj kënge janë kujdesur Mozzik, Dafina Zeqiri & Elinel. Videoklipi u prodhua nga Fati.Tv, ndërsa produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 9 Nëntor 2023, Mozzik publikon videoklipin "Zani". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Mozzik. Produksioni audio u realizua nga RZON.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: ErmmaLx ErmmaLx   Anabina Anabina  Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Mozzik »

Komente 254