Muhamet Bytyqi
Muhamet Bytyqi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • PrizrenBiografia

BIOGRAFIA: Muhamet Bytyqi është një këngëtar i njohur. MUHAMET BYTYQI ka lindur dhe eshte rritur ne Prizren me pasion te madh per muziken. Filloi ne shoqrine kulturore artistike "Xhevdet Doda" me koncerte te ndryshme foklorike. Pas shkolles fillore u be pjese e spektaklit "Dua Te Jem", ku aty mori çmimin super finalist. Nje nder kengetaret e atij spktakli ishte dhe Kaltrina Selimi. Në vitin 2013, Abaz Krasniqi & Muhamet Bytyqi publikojnë albumin "Te Kam Ty". Në vitin 2015, Merita Kastrati & Mu...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume» Dërgo Një Këngë »


Komente 0