Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Muharrem Ahmeti - Cajin Kur Ta Pish  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Moj Katile Ca Me Ke Bo"

Komente

Asnjë Koment

19/12/2016

2016-12-19T21:14:41+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Cajin Kur Ta Pish" kënduar nga Muharrem Ahmeti.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Adem Ramadani. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Qaijn kur ta pish aman aman
Qitja pak limane
Qaijn kur ta pish aman aman
Qitja pak limane
Sa per hater tem moj vajz
Sa per hater tane
Sa per hater tem moj vajz
Sa per hater tane

Ujin kur ta pish aman aman
Mos e turbullo
Ujin kur ta pish aman aman
Mos e turbullo
Fort te lutem ty oj vajz
Kurr mos me harro
Fort te lutem ty oj vajz
Kurr mos me harro

Zogu e don malin aman aman
Peshku e don detin
Zogu e don malin aman aman
Peshku e don detin
Te kam dashtur ty oj vajz
Ma shum se vetvetin
Te kam dashtur ty oj vajz
Ma shum se vetvetin

Dola ne dritare aman aman
Une tuj shikju
Dola ne dritare aman aman
Une tuj shikju
E harrova veten oj vajz
Per ty tuj mendu
E harrova veten oj vajz
Per ty tuj mendu
Aj q'ka me ba me hek ket merzie
n'kafe n'kafe gjithe diten po rrieMë Shumë Këngë Nga Muharrem Ahmeti:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet