Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Muharrem Ahmeti - Kalle Kalle
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kalle Kalle".
3. Video është e këngës "Kalle Kalle", por nuk këndohet nga Muharrem Ahmeti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Muharrem Ahmeti - Kalle Kalle  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Luj Me Mu Cike Luj"

Komente

Asnjë Koment

29/09/2012

2012-09-29T21:59:55+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kalle Kalle" kënduar nga Muharrem Ahmeti.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Endrit Duraku - Kalle Kalle

Te shikoj pa ndal Zoti qysh tka fal Mendja ime don mem ndal Me ket bukuri Zemren ma ke shkri ti me je nje mrekulli Te shikoj pa ndal Zoti qysh tka fal Mend e mia don mem ndal Me ket bukuri Zemren ma ke shkri ti me je nje mrekulli Po te lutem shum oj dashnija jem Vallzo sonte veq per qefin tem Ti je sonte ma ebukra nkit ven Gjith kto fjal nga zemra po ti them Kalle kalle kalle kalle digje flak Ti je ma e mir nty jam ba merak Shpirtin knaqma ne ket nat Dridhe dhridhe belin mos u ndal aspak Sa bukur vallzon ska kush ta kalon asgje zemer s te mungon nuk di qam ke ba ndashuri kam ra syt nga ti smuj mei n da Sa bukur vallzon ska kush ta kalon asgje zemer s te mungon nuk di qa me ba ndashuri kam ra syt nga ti smuj mi n da Po te lutem shum oj dashnija jem Vallzo sonte veq per qefin tem Ti je sonte ma ebukra nkit ven Gjith kto fjal nga zemra po ti them Kalle kalle kalle kalle digje flak Ti je ma e mir nty jam ba merak Shpirtin knaqma ne ket nat Dridhe dhridhe belin mos u ndal aspak Kalle kalle kalle kalle digje flak Ti je ma e mir nty jam ba merak Shpirtin knaqma ne ket nat Dridhe dhridhe belin mos u ndal aspak

Beka - Kalle Kalle

COME ON!

Eh kalle kalle
o çitja tymin [2x]
o krejt shoqnia moj zemer
po kendojn veç prej g'zimit [2x]

Eh kalle kalle
o çitja flaken [2x]
o se krejt n'Ulqin o moj zemer
po shkojn veç me hater [2x]

Eh kalle kalle
e çitja tymin,
Eh kalle kalle
e çitja flaken...

[come on]

Veres,
del e shetitesh,
endesh k'nej endesh andej
ski çka ban, merzitesh.
N'deti hajde,
k'tu çka ki me bo
bohu gati naj pare harxho!
Rrezitesh n'dilli k'naqesh ndeti
han e pin e rrin,
sa t'dush e pagun per veti!

[come on]

Ani moj e mira
oh syrin e zije [2x]

e do te mar moj çiko
e te çoj ne shpije [2x]

Ani moj e mira
oh syrin me lara [2x]

A e din moj çiko ti se
Beka do vjen do t'del perpara

A e din moj çiko ti se
un do t'dal perpara...

Vera si vere
eshte shum sen i mir
knaqesh n'kafe tu nejt
po nuk eshte çaç lire...

Eh kalle kalle
o çitja tymin [2x]
o se n'Ulqin o moj zemer
po shkojn veç prej g'zimit [2x]

Baba Trodon - Kalle Kalle

Po Lochko Tash
t'La Pa Fjal
Thjesht Prej Gojes
Sen s'Don Me Dal
Perpos Nese Thom Mu...uu
Pom Vjen Nxeet
Tensionin E Kom Nalt
Eeeee Kiamet
E I Thom Fjal
Kur E Kapshum
Buz Se Gjithmon
Kur m'Afrohesh
Edhe Kur E Hek Bluzen
E Jom Ma Nalt
Kur Me Ty Uneh Jom
Se Ti Jeton Per Mu
E s'Ta Nin Per Kerkon
t'Kom Llokum
Prej Atij Ma t'Fortit
Je Ma Shum Se ARI
Se t'Kom Dhurat Prej Zotit

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Muharrem Ahmeti:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë