Më mbaj mend (për 1 muaj)

Muharrem Qena

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  34
(1930-2006)  
BIOGRAFIA: Muharrem Qena është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Muharrem Qena ishte shkrimtar, këngëtar, aktor dhe regjisor shqiptar. Muharrem Qena është njëri prej themeluesve të skenës teatrore dhe të këngës argëtuese shqiptare. Ai punoi si regjisor, producent, këngëtar, dhe skenarist. Muharremi lindi në Mitrovicë më 1930 në një familje që kontribuoj shumë për artin kosovar. Gjimnazin e kreu në Prishtinë, kurse shkollën e filmit në Beograd. Ai shkriu talentin e tij prej regjisori, aktori, shkrimtari dhe ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

2 🔥Shokut...


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Viktor Tahiraj

Urim Koshi

Hilmi Obertinca

Klement Marku

Telemak Papapano

Nevruz Yzeiri

Zihni Berati

Artur Dhamo

Pellumb Elmazi

Gani Miftari

Tags: Muharrem Qena


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet