Më mbaj mend (për 1 muaj)

Muharrem Qena - Harmonika E Vetëmuar Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Deri n'agim e shurdher osht nata,
dera sqilet drita pushon.
Diku large menzi po ndihet,
harmonika vetmume lodron.
Diku large menzi po ndihet,
harmonika vetmumue loderon.
Depertojn tingujt deri ke dyert,
perseri kjo kthehet prap.
T'mushet mendja se diqka po lypet,
por spo mundet n'fije mej ra.
T'mushet mendja se diqka po lypet,
po spo mundet n'fije mej ra.
Lehtas flladi i nates ladrohet,
gjethe molle sa shpesh peqafon.
Ti prano vlla se tash qka kerkove,
Ti trego harmonist i ri.
Ti prano vlla se tash qka kerkove,
ti trego harmonist i ri.
Ndoshta dashtun ne larg nuk te gjindet,
por nuk dine se ti po ve pre[?]
Pse za naten i vetmum lodrone,
per za vajzat na shqtson ?
Pse za naten i vetmum lodrone,
pse za naten vajzat na i shqetson ?


Ky tekst u dërgua nga Leon P.

Muharrem Qena - Harmonika E Vetëmuar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Harmonika E Vetëmuar".
3. Video është e këngës "Harmonika E Vetëmuar", por nuk këndohet nga Muharrem Qena.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Muharrem Qena:


Komente 0