Më mbaj mend (për 1 muaj)

Muharrem Qena - Shokut Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Shumë kangë në botë janë thanë
shumë kangë për dashni janë

por une kete këndoj
për ni shok qe e kam pasë
i cili mgjindet larg.x2

Mjaft larg n Anadolli
me prind n´vend t´huj ka shku

dhe un sa herë lagjës kalojë
nuk mundem pa u pikllu.x2

Në letra ai gjithmonë
pytje mbas pytjeve rreshton

Po shoktë si janë?
O qka banë filani ?
O lagjen si e kam?x2

Mjaft larg n Anadolli
me prind n´vend t´huj ka shkuu

dhe un sa herë lagjës kalojë
nuk mundem pa u pikllu.x2


Ky tekst u dërgua nga Trimi   besa1


Akordet:

Hyrja    Dm   C  F  A7

Dm

Shumë kangë në botë janë thanë

                                            Gm

shumë kangë për dashni janë

Dm

por une kete këndoj

C

për ni shok qe e kam pasë

F                         A7 

i cili mgjindet larg.x2   Dm

Dm

Mjaft larg n Anadolli

                                        Gm

me prind n´vend t´huj ka shku

                            A7

dhe un sa herë lagjës kalojë

F                     A         Dm

nuk mundem pa u pikllu.x2

Dm

Në letra ai gjithmonë

                                    Gm

pytje mbas pytjeve rreshton

  Dm

Po shoktë si janë?

C

O qka banë filani ?

F                    A7

O lagjen si e kam?x2  Dm

Muharrem Qena - Shokut
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shokut".
3. Video është e këngës "Shokut", por nuk këndohet nga Muharrem Qena.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Muharrem Qena:


Komente 1