A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Muharrem Xhediku

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  8
(1917-1959)  
BIOGRAFIA: Muharrem Xhediku is a popular songwriter. Muharrem Xhediku është një kompozitor që i përket gjeneratës së artistëve të viteve ‘40-‘60, por ai është pak i njohur, për shkak të vdekjes së tij të parakohshme dhe për shkak të heshtjes që u mbajt ndaj figurës së tij nga qarqet kulturore të kohës. Zall Dardha quhet djepi i artistëve. Në këtë zonë lindën dhe u rritën njerëz që lanë gjurmë në muzikën etnike shqiptare si Muharrem Xhediku, Hazis Ndreu, Skënder Cala, Lirie Rasha, Qerim Sula, Caje P...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Nazmi Sfishta

Ilir Livoreka

Klodi Shehu

Alfred Capaliku

Fabian Asllani

Artan Mezini (Arti Rec)

Sokol Vulaj

Marsel Gunga

Armand Trebicka

Ardit Roshi


Tags: Muharrem Xhediku

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019