Më mbaj mend (për 1 muaj)

Muharrem Xhediku - Mikes Se Dashur Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Mikes se dashur
çeli pjeshka nder kopshtije,
dhe qershia po lulzon,
ja djaloshi neper hije
kengen vashes ja kendon.

Sado larg qe je moj mike,
thelle ne zemer te mbaj ndry,
vashe e qeshur leskovike,
dite e nate mendoj per ty.

Kur studjonim te dy bashke,
ti me thoshe, shpirti im,
kur Tiranen une e lashe,
ti me bere nje betim.

Sa mendime e sa plane,
njeri tjetrit ja treguam;
Ti me the se lumnin tende,
ne fshatin tim don me e ndertue.

Eja pra e dashtun mike,
thelle ne zemer te mbaj ndry,
vashe e qeshur leskovike,
dite e nate mendoj per ty.Nuk kemi video për këtë këngë.
Muharrem Xhediku - Mikes Se Dashur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mikes Se Dashur".
3. Video është e këngës "Mikes Se Dashur", por nuk këndohet nga Muharrem Xhediku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0