Më mbaj mend (për 1 muaj)

Murat Gjoniku - Toka E Gurbetit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kur me percjelle vajza
Me fali shamine po lotet
Qe I derdhin ajo spo mi fshine
Po lotet derdhin ajo spo mi fshin

refreni

Kjo toka e Huaj paska vujtje shume
Lotet spo me ndalen
Po me shkojne Si lum
...
Kur me kap merzia e malli per nanen
Ngrihem ne mes te Nates
Per me fol me nanen
Ngrihem ne mes te nates per me fol hanen

Refreni
kjo toka e Huaj paska vujtje shume
Lotet spo me ndalen
Po me shkojne Si lum

...
Floket me jane zbardhur
Trupi me eshte trete
A me hangeri Zemren ky kurbeti I shkrete
A me hangri zemren ky kurbeti I shkrete

Refreni

Kjo toka e Huaj paska vujtje shume
Lotet spo ndalen
Po me shkojne Si lum


Ky tekst u dërgua nga Selim ndreka

Murat Gjoniku - Toka E Gurbetit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Toka E Gurbetit".
3. Video është e këngës "Toka E Gurbetit", por nuk këndohet nga Murat Gjoniku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Murat Gjoniku:


Komente 1