Më mbaj mend (për 1 muaj)

Myslym Lela

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  33
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Myslym Lela është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme. Myslym Lela përfaqëson një përzierje të çmueshme dhe dinjitoze që e dallon atë jo vetëm ndërmjet bashkëkohësve te tij, mes të cilëve ai nuk ka të barabartë, por e shquan atë edhe kronologjikisht si një muzikthar të përmasave të mëdha e që ka lenë emër në rrjedhën e folklorin shqiptar në vite. Lela është padyshim një gjigant i bindshëm i tingullit popullor shqiptar. Ai paraqet një amalgamë të mrekullueshme të krijimtarisë, interpretimit, talentit...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

3 🔥Myslym Lela 2000 (2000)

★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Bujar Cici

Artan Kola

Xhavit Dedej

Zaim Hasrama

Beku I Londres

Nuri Gjuzi

Reshit Boka

Rati

Agim Saliu

Astrit Mëniku

Tags: Myslym Lela, Mislym Lela


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet