Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Nadi - Xhelozia
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Xhelozia".
3. Video është e këngës "Xhelozia", por nuk këndohet nga Nadi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Nadi - Xhelozia  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Pare Pare"

Komente

Asnjë Koment

26/09/2009

2009-09-26T21:22:45+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Xhelozia" kënduar nga Nadi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Kujtim Prodani - Xhelozia

Nje njeri ma mori gjumin
Dhe beri qe dora e buza t'me dridhen.
Dhe m'u duk se yjt' nga qielli
Si bresher mbi super me rane.

Nje njeri ma vrau dhe qeshjen.
Tek shihja, me beri qe faqja t'me skuqet.
Bulevardit mbreme e pashe,
E njihja por s'dija si quhej.

Sa lehte qellonte mbi dashurine!
Mbi gruan qe e donte, mbi lumturine.
S'e vrau, s'e mundi jo, xhelozine.
Mbi gruan qellonte e shaj e shaj,
Pse kthehej nga puna me vone paksa
Te miren, te pastren, pa faj, pa faj...!

Daris - Xhelozia

[Ref:]
Xhelozia
Xhelozia
Xhelozia don me m'vra

N'kraht e tina
N'kraht e tina
N'kraht e tina s'du me pa

Dit' me dill
Koha e mir
Rrugve dola
Me ekip une mu sill
Pata weed
E vet e dheza
Amo n'syt e mi
Dulen ret e zeza
Ja nisi shi
Edhe stuhi
Kur e pash
Njerim tem n'krahet e tij
Hana bon drit'
E dilli ik
Edhe pse dit'
U bo errsir'
Merci,merci
Per ton ato merzi
Qe mi ke bo
Po pi raki
E kom menu qe je tu m'prit
E don me m'vra kjo xhelozi
E po bohna qe so ka ma nin
Kjo befasi qe t'merzit
Ti me to
N'kraht e tij

[Ref:]
Xhelozia
Xhelozia
Xhelozia don me m'vra

N'kraht e tina
N'kraht e tina
N'kraht e tina s'du me pa

EY
EY
EY
Vet jom tu nejt
Kuku qa heki
Tu menu per ty
Kur po flej
Se xhelozia mu nuk o ka m'len
Vjen edhe hin edhe n'anderr tem
Gota e rakis m'rren
Sa'her qe pi menoj qe s'dhem
Kur kalon pija e shoh qe po rren
Edhe e pi pijen tjeter me ren

Shum po heki
Sun po t'preki
E po t'prek ai tjetri BABY

Xhelozia m'djegi
Xhelozia m'djegi

Rrishe me to
E keshe me to
Folshe me to
M'bojshe mu gjeste
Ti me to
Ti me to tu u perqaf
Jo nuk kom pa une pamje ma t'keqe

[Ref:]2x
Xhelozia
Xhelozia
Xhelozia don me m'vra

N'kraht e tina
N'kraht e tina
N'kraht e tina s'du me pa

Niko - Xhelozia

Pas pas pas
Zemna o tu nplas
Plas plas plas
Se kuptoj cka thash
Nuk e di
A po mni q po mni
Zemnen ma i
Zone vip
G G G
Mthirr vetem ti
Pi pi pi
Per ty jom tu pi
Fort po mshti
Kjo o dashni
Dhimbje tpafundme
Iken kur erdhe. Ti
Naaa

Zemnen ska pis amo ndjenjat mi gris
Ajajajaja
Zemnen ska pis amo ndjenjat mi gris

Nbot 7 mrekulli
Per mu ti je e vetmja
Ngat shum femna mrrin
Te ty m rrin menja
Nuk e di a mdin
Nuk e di a mnin
Kallzoma dashnin
Mos em shpreh xhelozin ti

(Ref)
Mos m shpreh xhelozin ti
Mos m shpreh xhelozin ti
Mos m shpreh xhelozin ti

Ti je
Per mu ma e mira ti je
Syt nuk mi she dhe koken pe ngre
Mdhem
Menyra si mshe
Se di se shijon apo thjesht se pelqen

Zemnen ska pis amo ndjenjat mi gris
Ajajajaja
Zemnen ska pis amo ndjenjat mi gris

Veshtir tem bosh tbi mren
E vetmja qe mbon dhe kur flen
Goja ty hic nuk po tflet
Thjesht ndjenja qe syt po mi sheh
Ndjenja qe syt po mi she
Ndjenjat ti nalt po mi ngre
Ndjenjat e mia te ret
Fuck that


(Ref)
Mos m shpreh xhelozin ti
Mos m shpreh xhelozin ti
Mos m shpreh xhelozin ti

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Nadi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë