Nahide Ameti Poezi
Nahide Ameti

Tema: Poezi Për Pranverën


Pranvera

Era e fresket
pranverore,
Mi fryn floket,
deri sa une mundohem,
te shkruaj nje poezi ne
fletore

Sa bukur shkelqejne
gjethet,
nen driten e diellit,
dhe lulet e pemeve,
te drejtuara kah qielli.

Natyra ngjall
nje ndjene,
Ndjenje dashurie,
paqeje.
Sikur buzeqeshja,
neper faqe.

- Poezi nga Nahide Ameti{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Më shumë nga Nahide Ameti


Komente 0