Më mbaj mend (për 1 muaj)


Naim Abazi - Kaçurrelja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kaçurrelja".
3. Video është e këngës "Kaçurrelja", por nuk këndohet nga Naim Abazi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Naim Abazi - Kaçurrelja Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

14/07/2013

2013-07-14T02:01:06+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kaçurrelja" kënduar nga Naim Abazi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 3 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
3

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Mera Zymeri - Kaçurrelja

[REF. x2 Xhimi:]
Kacurrelja, Kacurrelja...

[Mera:]
Mera Mera jam dhe sme ndal njeri
Me kto kacurrela kshtu do jem gjithnji
Stilin kshu e kam, do e kem perdit
Esht natyra jeme, duhet me e dit

[REF. x2 Xhimi:]
Kacurrelja, Kacurrelja...

[Mera:]
Duhet me e dit,duhet me e dit
Esht natyra jeme,du ta kem perdit

[Baba Li:]
E kam dit se je milionar
Origjina Shqip-Kosovar
Ti je nji jet ne skena
Shqiptarve ju lu menia
Kam ngju shum per ty Mera
Nalu pak se po m ik menia

[Mera:]
Kacuurrelja ju gjithmon me thoni
Natyrale jam,a po me shikoni?
Kacuurrelja ju gjithmon me thoni
Kudo qe te jeni ju do tme degjoni

[REF. x2 Xhimi:]
Kacurrelja, Kacurrelja...

[Mera:]
Ne dilem un jam
Per zgjedhjen qe kam
Kush e krijoj femren
Sot pushtetin kan
Zemren nuk e fali,s esht e leht me mu
Ju falenderoj,se Mera knon per ju

[REF. x2 Xhimi:]
Kacurrelja, Kacurrelja...

[Mera:]
Duhet me e dit, duhet me e dit
Esht natyra jeme, du ta kem perdit

[Baba Li:]
E kam dit se je milionar
Origjina Shqip-Kosovar
Ti je nji jet ne skena
Shqiptarve ju lu menia
Kam ngju shum per ty Mera
Nalu pak se po m ik menia

[Mera:]
Kacuurrelja ju gjithmon me thoni
Natyrale jam, a po me shikoni?
Kacuurrelja ju gjithmon me thoni
Kudo qe te jeni ju do tme degjoni

Besart Halimi - Kaçurrelja

Ne lagjen time eshte nje shitore ku
shesin karamela,por kryesorja eshte
puntorja me floket kaçurrela u,
krejt dredha dredha e si ajo s'ka tjera

Ne lagjen time eshte nje shitore ku
shesin karamela,por kryesorja eshte
puntorja me floket kaçurrela u,
krejt dredha dredha e si ajo s'ka tjera
kaçurela a aaaaaaaaaaaa kaçurelaaaaaa

nje ty nje mua ti e din se te un te dua
nje ty nje mua ti e din se te un te dua
Onanananananna

Ta dish sa here shitore te shohin kinse
per karamela por kaçurrelja kur te me shohin dalin edhe gjana tjera o si ajo s'ka tjera krejt dredha dredha
ta dish sa here shitore te shohin kinse
per karamela por kaçurrelja kur te me shohin dalin edhe gjana tjera o ma jep kete edhe ate edhe kete edhe ate

kaçurrelaa aaaaaaaaaaaa
kaçurrela aaaaaaaaaaaa
nje ty nje mua ti e din se te dua
nje ty nje mua ti e din se te dua
kaçurrela aaaaaaaaaaaaa
kaçurrela aaaaaaaaaaa
kaçurrelA aaaaaaaaaaaa
kaçurrela aaaaaaaaaa
Më Shumë Këngë Nga Naim Abazi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë