Më mbaj mend (për 1 muaj)


Naim Abazi - Or Bilbil
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Or Bilbil".
3. Video është e këngës "Or Bilbil", por nuk këndohet nga Naim Abazi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Naim Abazi - Or Bilbil  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

13/09/2012

2012-09-13T14:23:46+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Or Bilbil" kënduar nga Naim Abazi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Naim Abazi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Shkurte Mustafa. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Or bilbil i bukur
or bilbil krah leht
coja kengen time
djalit ne gurbet
i thuaj po t'pret vasha
me dy syt e zi
vec per ty i ruajti
jeten mos t'ja n'xi

i thuaj po t'pret vasha
me dy syt e zi
vec per ty i ruajti
jeten mos t'ja n'xi

REF:
Or bilbil i bukur
or bilbil krah lehti
sjell kengen e djalit
mua nga gurbeti
sa deshiron kjo zemer
ta degjoj dhe nje her
t'me kethet ne jeten time
e t'me sjell pranver (2x)

II
Or bilbil kengtari
or bil ze mire
kendo kengen tone
se shum kam deshire
pran njeri tjetrit
ne jeten ta gezojem
ajo esht e shkurter
eja t'ja fillojm

pran njeri tjetrit
ne jeten ta gezojem
ajo esht e shkurter
eja t'ja fillojm

REF:
Or bilbil i bukur
or bilbil krah lehti
sjell kengen e djalit
mua nga gurbeti
sa deshiron kjo zemer
ta degjoj dhe nje her
t'me kethet ne jeten time
e t'me sjell pranver (4x)Më Shumë Këngë Nga Naim Abazi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë